Global Franchise Global Sektör

“Global Franchise, Global Sektör”
 
Franchise ve markalı bayilik sisteminin tüm oyuncularını bir araya getirecek olan Franchise İstanbul Expo - Franchise ve Markalı Bayilik Fuarı, 6 – 10 Şubat 2024 tarihleri arasında Tüyap İstanbul’da ilk kez ziyaretçileriyle buluşacak. Yurt içi ve dışında sektörünün trendlerini yeniden belirleyecek olan fuara; 40 farklı sektörden 250’den fazla katılımcı firma ile 30 ülkeden 25 bini aşkın yerli ve yabancı ziyaretçi bekleniyor.
 
FRANCHISE İSTANBUL EXPO, Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından UFRAD Franchising Derneği iş birliği ile 2023 yılında Tüyap İstanbul’da ilk kez “Global Franchise, Global Sektör” sloganı ile düzenlenecek. Yerli ve uluslararası yatırımcılar ile markaları bir araya getirecek olan fuar, sektöre büyük bir iş hacmi kazandıracak. 6 - 10 Şubat 2024 tarihleri arasında Büyükçekmece’de bulunan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarın hem yurt içi hem de yurt dışında büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Franchise ve markalı bayilik hizmeti sunan tüm paydaşları bir araya getirecek fuar, nitelikli ziyaretçileri tek çatı altında buluşturacak. Katılımcı markaların franchise satışlarına doğrudan etki edecek olan Franchise İstanbul Expo, yatırımcı adaylarının karar süreçlerini hızlandıracak. Geniş katılımcı profili ile sektörün nabzını tutacak fuarda; seminerler, söyleşiler, konferans ve çeşitli etkinliklerle marka ve yatırımcıların sektör hakkında bilgilenmeleri sağlanacak.
Toplam 4 gün sürecek fuarda; 30 ülkeden 20 bin ziyaretçi, 40 farklı sektörden 250’den fazla katılımcı firma yer alacak. Fuarda; Katar, Dubai, BAE, Fas, Mısır, Tunus, Almanya, Hollanda, Kırgızistan, Özbekistan ve Romanya başta olmak üzere 30’un üzerinde ülkeden iş insanları ziyaretçiler arasındaki yerini alacak.

Franchise İstanbul Expo artık Tüyap’ta
Bugün fuarla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Franchise ve Markalı Bayilik Fuarı’nın 2023 yılında ilk kez Tüyap İstanbul’da ziyaretçileriyle buluşacağı belirterek, “Tüyap Fuarcılık Grubu olarak 43 yıldır fuarcılık sektörünün gelişmesi, kurumsallaşması için öncü olmuş bir kurumuz. Geride bıraktığımız bunca yıldır birçok sektörde fuar düzenleyerek ülke ekonomimize ciddi bir katkıda bulunduk. UFRAD Franchising Derneği ile güç birliği yaparak Franchise İstanbul Expo’yu düzenlemek için hazırlıklarımıza başladık. Tüyap’ın 4 ülkedeki yurt dışı ofisleriyle ve 22 ülkedeki 80’i aşkın temsilcilik ağıyla, Franchise İstanbul Expo katılımcılarına özellikle ihracat bağlantıları konusunda yeni fırsatlar sağlamayı, ticaret hacimlerine ivme katmayı amaçlıyoruz. Dijital evrenimiz MyTüyap’ın inovatif çözümleriyle de katılımcılara hibrit bir fuar deneyimi yaşatacağız. Fuara 40 farklı sektörden 250’den fazla yerli ve yabancı marka katılımı ve 30 ülkeden 25 binden fazla yerli ve yabancı ziyaretçinin gelmesini planlıyoruz. Fuar ile yerli ve uluslararası yatırımcılar ve markaları bir araya getirip, sektöre büyük bir iş hacmi kazandıracağız” dedi.

‘Franchise İstanbul Expo sektörün buluşma noktası olacak’
Basın toplantısında fuarın yurt dışına açılmak isteyen markalar için gerçek anlamda bir buluşma noktası olacağını belirten UFRAD Franchising Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın ise “Franchise ve markalı bayilik hizmeti sunan kafe, restoran, emlak, spor, güzellik-ve bakım, gıda, eğitim, danışmanlığın yanı sıra birçok farklı hizmet sektörünün tüm paydaşlarıyla nitelikli ziyaretçileri tek çatı altında toplayacağız. Katılımcı markaların franchise satışlarına doğrudan etki edecek, yatırımcı adaylarının karar süreçlerini de hızlandıracağız. Seminerler, söyleşiler, konferans ve diğer etkinliklerle markaları ve yatırımcıları sektör hakkında bilgilendireceğiz” açıklamalarında bulundu.

‘Tüyap ile yapılan iş birliği çok kıymetli’
UFRAD Franchising Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Polat ise Franchise İstanbul Expo’yu gerçekleştirmek için bir yılı aşkın süredir çalışma yaptıklarını belirterek, Tüyap ile yapılan iş birliğinin kendileri için çok kıymetli olduğunu söyledi.
 
TÜYAP Hakkında: Tüyap, Türkiye’nin ilk fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.827, yurt dışında ise 39 ülkede 200 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 42 yılda Tüyap, 127 ülkeden 337 bin 913 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 213 ülkeden 67 milyon 133 bin 226 ziyaretçiyi ağırladı.  Çin, Rusya ve Afrika’da ilk Türk ihraç ürünleri fuarlarını organize eden şirket, halen yılda ortalama 10 yurt dışı fuara Türk milli katılımı organize ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu olan Tüyap, profesyonel kadrosu ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 6 fuar merkezi ve 4 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları gerçekleştiriyor. Yeni dönemde ‘ticaret için önce sağlık’ mottosuyla fuarlarını düzenleyen Tüyap, Türk Standartları Enstitüsü’nün COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk fuarcılık şirketi olmanın sorumluluğuyla, dijital olanaklarını da seferber ederek hibrit fuarlar düzenlemeyi sürdürüyor. 
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN